Internet on täis artikleid, mis arutlevad selle üle, milline oma maailma parim mobiiltelefon. Kui järjestada telefonid 2015. aasta müüginäitajate põhjal, näeb esikümme välja selline:
10) Apple iPhone 5s;
9) Samsung Galaxy Alpha;
8) Motorola Droid Turbo;
7) Motorola Nexus 6;
6) LG G4;
5) Apple iPhone 6 plus;
4) Samsung Galaxy Note 4;
3) HTC One M9;
2) Samsung Galaxy S6;
1) Apple iPhone 6.
Me näeme, et iPhone 6 on esikohal. Ilmselt on tulemus õiglane: Apple’i telefonid ja tema muud tooted on mugavad, ilusad ning kvaliteetsed. See populaarsus on auga välja teenitud. Olen ka ise Apple’i toodete fänn ja hindan iPhone’i väga kõrgelt.
Kuid minu arvates ei ole see müügiinimesele parim valik järgmisel kahel põhjusel.
1. iPhone’iga ei saa oma kõne salvestada
Apple on mingil põhjusel seda võimalust tugevasti piiranud. Mõni rakendus küll üritab sellest mööda minna, kuid tulemus ei ole ikkagi hea. Olen katsetanud eri variante, kuid üldjuhul kõnesalvestusrakendus kas
Just salvestusvõimaluse puudumise tõttu olen iPhone’ist loobunud ja kasutan hoopiski sama hinnaklassi Androidi telefoni. Müügijuhi ja -inimesena olen pisteliselt salvestusfunktsiooni (mitmesuguste kõne automaatsalvestuse rakendustega) kasutanud selleks, et
2. Apple’il puudub vähemalt praegu virtuaalreaalsusseade
Soetasin endale hiljuti telefoni Samsung S7 Edge, millega tuli kaasa virtuaalreaalsusseade Gear VR. Selle esmane kasutamine jättis mulle kustumatu elamuse. Täiesti uskumatu, kuhu tehnoloogia on arenenud! Veel põnevam on mõelda, kuhu see veel areneb.
Müügiinimesed ja turundajad saavad kasutada virtuaalreaalsust ning 3D-kaamerat oma toodete ning teenuste müügis juba praegu. Ka meie plaanime seda funktsiooni üha rohkem hakata kasutama kinnisvaramüügis. Lähitulevik toob kõnealuse tehnoloogia rakendamise võimalusi ainult juurde. See on ka oluline põhjus, miks tasub juba praegu ennast teemaga kurssi viia.
Kõige suurem virtuaalreaalsuse kasutegur tuleneb aga visualiseerimisest: ambitsioonikas ja edumeelne müügiinimene peab pidevalt endale ning kolleegidele seadma kõrgeid sihte ning tugevdama usku nende täitumisse.
Virtuaalreaalsus aitab eesmärke esmalt valida: sa saad virtuaalselt reisida ja mitmesuguseid elamusi kogeda. Lisaks võimaldab sihtide pidev visualiseerimine parandada standardeid ja suurendada motivatsiooni.