Raskustega kohtudes jagunevad inimesed kahte gruppi: härgadeks ja lehmadeks.
Ma ei ole kariloomade ekspert ja mul pole aimugi, kas see näide on bioloogilisest vaatevinklist korrektne. Küll aga on see minu arvates tabav metafoor, millega kirjeldada inimeste mõttemaailma.
Paljud jooksevad probleemide ja ülesannete eest ära ning teevad asju, mis lühiajalises perspektiivis on lihtsad. Pikas perspektiivis satuvad nad aga varem või hiljem kas emotsionaalselt, füüsiliselt või materiaalselt n-ö vihma kätte.
Samas leidub terve hulk härgasid, kes võtavad ennast kokku ja vaatavad oma hirmule silma. Nad teevad seda, mida on vaja, ja tegutsevad pidevalt väljaspool oma mugavustsooni. Kuna nad teevad täna asju, mida teised ei ole nõus tegema, saavad nad homme teha seda, mida teised ei saa teha. Edu algab sealt, kus lõppeb mugavustsoon!
Enamiku arvates on müük midagi, mis on vähemalt esialgu tugevalt väljaspool mugavustsooni. Mäletan väga hästi oma esimest aktiivmüügi päeva kaubanduskeskuses. Mu otsmikul oli kerge külm higi ja tundsin, kuidas kõhus natuke keerab. Samas see tunne andis mulle väga selgelt märku, et olen õigel teel ja ei tohi loobuda. Võtsin vastu otsuse, et seni, kuni ma proovin, ei ole mul võimalik põruda.